设为首页 加入收藏

TOP

HYDREA 500MG CAPS. N100
2013-11-15 23:12:32 来源: 作者: 【 】 浏览:682次 评论:0
Gamintojas:
BRISTOL-MYERS SQ.

 

PAKUOTĖS LAPELIS: INFORMACIJA VARTOTOJUI

Hydrea 500 mg kietos kapsulės
Hidroksikarbamidas

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.
-Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
-Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Šis vaistas skirtas Jums todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui.

Lapelio turinys
1.Kas yra Hydrea ir kam jis vartojamas
2.Kas žinotina prieš vartojant Hydrea
3.Kaip vartoti Hydrea
4.Galimas šalutinis poveikis
5.Kaip laikyti Hydrea
6.Kita informacija1.KAS YRA HYDREA IR KAM JI VARTOJAMA

Hydrea priklauso vaistų nuo vėžio grupei. Ji vartojama lėtinei mieloidinei leukemijai ir kai kuriems kitiems navikams (gimdos kaklelio vėžiui, galvos ir kaklo plokščialąstelinei karcinomai) gydyti. Šį vaistą galima vartoti kartu su spinduliniu gydymu.2.KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT HYDREA

Hydrea vartoti negalima
jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) hidroksikarbamidui arba bet kuriai pagalbinei Hydrea medžiagai;
jeigu yra per mažai baltųjų kraujo kūnelių (mažiau kaip 2,5 ( 109/l) ar trombocitų (mažiau kaip 100 ( 109/l) arba sergate sunkia mažakraujyste.

Specialių atsargumo priemonių reikia
jei neseniai taikyta ekstensyvi spindulinė terapija arba vartojate kitų citotoksinių vaistų;
jei nepakankama inkstų funkcija;
lytiškai aktyviems vaisingo amžiaus vyrams ir moterims (hidroksikarbamidas gali pakenkti vaisiui, pažeisti spermatozoidus) (vartojant šį vaistą, būtina efektyvi kontracepcija);
kartu vartojant vaistus nuo ŽIV infekcijos.

Kitų vaistų vartojimas
Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
Kartu vartojant Hydrea, gali padidėti kitų vaistų nuo vėžio, imuninę sistemą slopinančių vaistų, vaistų nuo retrovirusų (nuo ŽIV infekcijos) ir kartu taikomos spindulinės terapijos šalutinio poveikio pavojus.

Hydrea vartojimas su maistu ir gėrimais
Hydrea galima vartoti valgant arba kitu laiku. Šį vaistą reikia užgerti stikline vandens arba sulčių.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Jei moteris yra nėščia, įtaria pastojusi arba planuoja pastoti, Hydrea jai vartoti negalima, kadangi šis vaistas gali pakenkti vaisiui. Vaisingoms moterims ir lytiškai aktyviems vyrams būtina efektyvi kontracepcija vartojant šį vaistą ir paskui bent 3 mėnesius.

Hidroksikarbamido išskiriama su žmogaus pienu. Šis vaistas gali sukelti sunkų šalutinį poveikį žindomam kūdikiui, todėl žindymo laikotarpiu jo vartoti negalima.

Žindančios moterys turi pasitarti su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdamos vartoti bet kurį vaistą.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Būtinos atsargumo priemonės, kadangi Hydrea gali sukelti mieguistumą ir kitų poveikių, dėl kurių gali sutrikti budrumas. Jei pasireiškė toks šio vaisto poveikis, dėl kurio gali sutrikti gebėjimas vairuoti ir valdyti mechanizmus, šių darbų dirbti negalima.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Hydrea medžiagas
Kietose kapsulėse yra laktozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

3.KAIP VARTOTI HYDREA

Hydrea visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Gydytojas parinks reikiamą dozę atsižvelgdamas į Jūsų kūno svorį, inkstų funkciją ir ligą. Šis vaistas paprastai vartojamas vieną kartą per parą. Vartojant Hydrea, reikia gerti pakankamai skysčių (vandens, sulčių). Šį vaistą reikia vartoti tol, kol gydytojas nurodys vartojimą baigti. Jeigu manote, kad Hydrea veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją.

Jeigu nuryti kietos kapsulės negalite, kapsulę galima atsargiai atidaryti, supilti jos turinį į stiklinę vandens ir nedelsiant išgerti. Miltelių turi nepatekti ant odos arba gleivinės, atidarant kapsulę jų negalima įkvėpti. Jei miltelių išsibarsto, juos reikia nedelsiant nuvalyti drėgna vienkartine servetėle, kuri paskui išmetama į uždarą talpyklą, pvz., plastikinį maišelį (kaip ir tuščios kapsulės). Prisilietus prie šio vaisto buteliuko ar kapsulių, visada būtina nusiplauti rankas.

Pavartojus per didelę Hydrea dozę
Pavartojus daugiau Hydrea kapsulių negu nurodė gydytojas arba šio vaisto išgėrus kitam žmogui, reikia neatidėliojant kreiptis į gydytoją. Jeigu to padaryti negalite, tai pasiimkite vaisto pakuotę bei likusias kapsules ir vykite į artimiausią ligoninę arba kvieskite greitąją pagalbą.

Pamiršus pavartoti Hydrea
Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę. Dėl praleistų šio vaisto dozių pasikonsultuokite su gydytoju.4.GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Hydrea, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Apie jį, taip pat šio vaisto keliamus pavojus ir palankų poveikį Jums papasakos gydytojas.

Poveikis, apie kurį nedelsiant būtina pranešti gydytojui
Karščiavimas, šaltkrėtis ir infekcija (peršalimas), pasunkėjęs kvėpavimas ar pilvo skausmas, odos opos, gangrena.

Poveikis, apie kurį kiek įmanoma greičiau būtina pranešti gydytojui
Burnos gleivinės uždegimas, apetito stoka, pykinimas, vėmimas, viduriavimas, vidurių užkietėjimas, odos išbėrimas, paraudimas ar išopėjimas, pasunkėjęs ar skausmingas šlapinimasis.

Kitas galimas šalutinis poveikis, galimas vartojant Hydrea
Odos ir nagų spalvos ar struktūros pokyčiai, nuplikimas (alopecija), mieguistumas, retais atvejais – galvos skausmas, galvos svaigimas, sutrikusi orientacija, haliucinacijos, traukuliai.

Vartojant šį vaistą, gali tekti tirti kraują norint pastebėti tam tikrą jo šalutinį poveikį.

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.5.KAIP LAIKYTI HYDREA

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 (C temperatūroje. Buteliuką laikyti sandarų.

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Ant buteliuko etiketės ir dėžutės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Hydrea vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti kartu su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.6.KITA INFORMACIJA

Hydrea sudėtis
Veiklioji medžiaga yra hidroksikarbamidas. Kietoje kapsulėje jo yra 500 mg.
Pagalbinės medžiagos yra laktozės monohidratas, dvibazis bevandenis natrio fosfatas, bevandenė citrinų rūgštis, magnio stearatas, geltonas geležies oksidas (E172), indigokarminas (E132), titano dioksidas (E171), eritrozinas (E127) ir želatina.

Hydrea išvaizda ir kiekis pakuotėje
Hydrea kieta kapsulė turi matinį rožinį korpusą ir matinį žalią gaubtelį, juoda spalva pažymėtą “BMS 303”. Tamsaus stiklo buteliuke yra 100 kietų kapsulių, buteliukas įdėtas į dėžutę.

Rinkodaros teisės turėtojas
Bristol-Myers Squibb Gyógyszerkereskedelmi Kft.
Lövőház u. 39
1024 Budapest
Vengrija

Gamintojas
Bristol-Myers Squibb S.r.l
Via del Murillo Km 2,800
04010 Sermoneta
Latina, Italija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą:
UAB "PharmaSwiss"
Šeimyniškių 21 B
LT-09200 Vilnius
Tel. +370 5 2790 762

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2008-11-17
I PRIEDAS

PREPARATO CHARAKTERISTIKŲ SANTRAUKA

1.VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS

Hydrea 500 mg kietos kapsulės2.KOKYBINĖ IR KIEKYBINĖ SUDĖTIS

Kietoje kapsulėje yra 500 mg hidroksikarbamido.
Be to, kietoje kapsulėje yra 42,2 mg laktozės.

Visos pagalbinės medžiagos išvardytos 6.1 skyriuje.3.VAISTO FORMA

Kieta kapsulė
Kapsulė turi matinį rožinį korpusą ir matinį žalią gaubtelį, juoda spalva pažymėtą “BMS 303”.4.KLINIKINĖ INFORMACIJA

4.1Terapinės indikacijos

Lėtinė mieloidinė leukemija.
Pirminė plokščialąstelinė (epidermoidinė) galvos ir kaklo (išskyrus lūpas) karcinoma (kartu su spinduliniu gydymu).
Gimdos kaklelio vėžys (kartu su spinduliniu gydymu).

4.2Dozavimas ir vartojimo metodas

Dozavimas pagrįstas tikru arba idealiu kūno svoriu (tuo, kuris mažesnis).

Solidiniai navikai
Gerti vieną 80 mg/kg dozę kas trečią dieną arba 20-30 mg/kg kartą per parą kasdien. Galimas intermituojamojo dozavimo pranašumas – mažesnis toksiškumas (pvz., kaulų čiulpų slopinimas).

Derinimas su spinduliniu gydymu
Gerti vieną 80 mg/kg dozę kas trečią dieną.
Hydrea pradedama vartoti likus bent 7 dienoms iki spindulinio gydymo pradžios, vartojama jo metu ir neribotą laiką vėliau (jei pacientas tinkamai stebimas ir nėra neįprasto ar sunkaus toksinio poveikio).

Atspari lėtinė mieloidinė leukemija
Gerti 20-30 mg/kg kartą per parą kasdien. Adekvati laikotarpio Hydrea veiksmingumui įvertinti trukmė – 6 savaitės. Jei pasireiškia priimtinas klinikinis poveikis, gydymas tęsiamas neribotą laiką. Jei leukocitų skaičius tampa mažesnis kaip 2,5 ( 109/l arba trombocitų – mažesnis kaip 100 ( 109/l, gydymą reikia nutraukti. Tuomet po 3 dienų šiuos skaičius reikia ištirti pakartotinai ir, jeigu jie pasidarė priimtini, tęsti gydymą. Dažniausiai hemopoezė sunormalėja greitai. Jei, derinant gydymą Hydrea ir spinduliais, to neįvyksta, galima nutraukti ir gydymą spinduliais. Anemiją, net sunkią, galima koreguoti nenutraukus Hydrea vartojimo.

Speciali vartojimo ir darbo su vaistiniu preparatu instrukcija
Jeigu pacientui taip patogiau arba nuryti kietos kapsulės jis negali, kapsulės turinį galima supilti į stiklinę vandens ir nedelsiant išgerti (žr. 6.6 skyrių). Kai kurios neveiklios formą suteikiančios medžiagos, kurių yra kapsulėje, gali neištirpti ir plaukioti skysčio paviršiuje.

Inkstų nepakankamumas
Išskyrimas per inkstus yra pagrindinis hidroksikarbamido eliminacijos būdas, todėl inkstų nepakankamumu sergantiems žmonėms svarstytinas Hydrea dozės mažinimas. Rekomenduojama atidžiai stebėti hematologinius rodiklius.

Kepenų nepakankamumas
Nėra duomenų, kuriais remiantis būtų galima specifiškai koreguoti preparato dozavimą kepenų nepakankamumu sergantiems pacientams. Rekomenduojama atidžiai stebėti hematologinius rodiklius.

Senyviems pacientams
Senyviems pacientams dozę gali tekti mažinti (žr. 4.4 skyrių).

Kartu taikomas gydymas
Hydrea vartojant kartu su kitais kaulų čiulpų funkciją slopinančiais vaistais, dozavimą gali tekti koreguoti.

Jei neseniai taikyta ekstensyvi radioterapija arba citotoksinė chemoterapija kitais citotoksiniais vaistais, Hydrea vartojama atsargiai (žr. 4.4 ir 4.8 skyrius).

Sunkūs virškinimo sutrikimai, sukelti kombinuoto gydymo (pvz., pykinimas, vėmimas, apetito stoka), dažniausiai palengvėja laikinai nutraukus Hydrea vartojimą.

Uždegimo sukeltas skausmas ar diskomfortas švitintoje gleivinės vietoje (mukozitas) paprastai šalinami vietiniais anestetikais arba geriamaisiais analgetikais. Jeigu ši reakcija sunki, Hydrea vartojimą laikinai galima nutraukti, o jeigu labai sunki – kartu atidėti eilinį švitinimą.

4.3Kontraindikacijos

Padidėjęs jautrumas veikliajai arba bet kuriai pagalbinei medžiagai.
Ryški leukopenija (mažiau kaip 2,5 ( 109/l), trombocitopenija (mažiau kaip 100 ( 109/l), sunki anemija.

4.4Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės

Jei susilpnėjusi kaulų čiulpų veikla [t.y. esant leukopenijai (mažiau kaip 2,5 ( 109/l), trombocitopenijai (mažiau kaip 100 ( 109/l) arba sunkiai anemijai], Hydrea pradėti vartoti negalima. Hydrea gali sukelti kaulų čiulpų veiklos susilpnėjimą, kurio pirmasis ir dažniausias požymis paprastai būna leukopenija. Trombocitopenija ir anemija atsiranda rečiau. Nebuvus leukopenijos, trombocitopenija ir anemija atsiranda retai. Pacientams, prieš tai gydytiems spinduliais ar citotoksiniais chemoterapiniais vaistais nuo vėžio, kaulų čiulpų slopinimo pavojus yra didesnis (žr. 4.2 ir 4.8 skyrius), todėl jiems Hydrea skiriama atsargiai. Nutraukus Hydrea vartojimą, kaulų čiulpų veikla greitai sunormalėja.

Sunkią anemiją būtina sureguliuoti prieš skiriant Hydrea.

Hydrea vartojimo pradžioje dažnai atsiranda eritrocitų anomalijų (megaloblastinė eritropoezė, kuri praeina savaime). Eritrocitų morfologiniai pokyčiai būna panašūs kaip sergant piktybine anemija, tačiau nesusiję su vitamino B12 ar folio rūgšties stoka. Makrocitozė gali maskuoti kartu pasireiškiantį folio rūgšties stygių, todėl jos gali būti tikslinga vartoti profilaktiškai. Hidroksikarbamidas gali mažinti geležies plazminį klirensą ir eritrocitų gamybai sunaudojamą geležies kiekį, tačiau šio vaisto poveikio eritrocitų gyvavimo laikui nepastebėta.

Pacientams, gydytiems spinduliais, nuo Hydrea gali paūmėti poradiacinė eritema.

ŽIV infekuotiems pacientams kartu vartojant hidroksikarbamidą ir didanosiną (su stavudinu ar be jo), yra buvę mirtį lėmusio ir jos nelėmusio pankreatito atvejų. Gauta pranešimų apie hepatotoksinį poveikį ir mirtį lėmusį kepenų nepakankamumą, pasireiškusį ŽIV infekuotiems pacientams vartojant rinkoje esantį hidroksikarbamidą kartu su kitais vaistais nuo retrovirusų. Mirtį lėmęs kepenų pažeidimas dažniausiai pasireiškė kartu vartojant hidroksikarbamidą, didanosiną ir stavudiną. Šių vaistų kartu vartoti negalima. ŽIV infekuotiems pacientams kartu vartojant hidroksikarbamidą ir vaistus nuo retrovirusų (didanosiną su stavudinu arba be jo), yra buvę periferinės neuropatijos (kartais sunkios) atvejų (žr. 4.5 ir 4.8 skyrius).

Buvo atvejų, kai hidroksikarbamidą vartojantiems mieloproliferacinėmis ligomis sergantiems pacientams (dažniausiai tiems, kurie tuo pačiu metu vartojo arba anksčiau buvo vartoję interferoną) pasireiškė vaskulitinis toksinis poveikis odai (vaskulitinės opos, gangrena). Vaskulitinių odos opų klinikinės pasekmės tokiems pacientams gali būti sunkios, todėl jų atsiradus reikia nutraukti hidroksikarbamido vartojimą ir prireikus skirti kitų priešnavikinių vaistų.

Pacientui reikia patarti vartoti pakankamai skysčių.

Inkstų nepakankamumas
Jei sutrikusi inkstų funkcija, Hydrea skiriama atsargiai.

Vaikams
Nenustatyta, ar saugu ir veiksminga vartoti šį vaistą vaikams.

Senyviems pacientams
Senyvi pacientai gali būti jautresni hidroksikarbamido poveikiui, todėl jiems šio vaisto dozę gali tekti sumažinti (žr. 4.2 skyrių).

Kancerogenezė ir mutagenezė
Hidroksikarbamidas yra neabejotinai genotoksiškas. Manoma, kad jis sukelia kancerogeninį poveikį įvairioms rūšims, todėl tokio poveikio pavojus kyla ir žmogui. Yra buvę antrinės leukemijos atvejų ilgai vartojus hidroksikarbamidą proliferacinėms kaulų čiulpų ligoms (tikrajai policitemijai ir trombocitemijai) gydyti, tačiau neaišku, ar šią komplikaciją lėmė hidroksikarbamido poveikis, ar paciento liga. Taip pat gauta pranešimų apie odos vėžį, kuriuo susirgo ilgai hidroksikarbamidą vartoję pacientai.

Laktozė
Šio vaisto negalima vartoti pacientams, kuriems nustatytas retas paveldimas sutrikimas – Lapp laktazės stygius arba gliukozės ir galaktozės malabsorbcija.

4.5Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika

Hidroksikarbamidą vartojant kartu su kitais kaulų čiulpus slopinančiais vaistais arba spinduliniu gydymu, gali padidėti kaulų čiulpų slopinimo ir kitų nepageidaujamų reiškinių poveikio pavojus (žr. 4.4 ir 4.8 skyrius).

Hidroksikarbamidas gali sustiprinti nukleozidų atvirkštinės transkriptazės inhibitorių galimą nepageidaujamą poveikį (pvz., pankreatitą, periferinę neuropatiją).

Prospektyvinių galimos hidroksikarbamido sąveikos su kitais vaistais tyrimų neatlikta.

Hidroksikarbamidas gali sukelti šlapimo rūgšties koncentracijos serume padidėjimą, todėl gali tekti koreguoti urikozurinių vaistų dozavimą.

4.6Nėštumo ir žindymo laikotarpis

Nėščios moters vartojama Hydrea gali pakenkti vaisiui. Jei Hydrea vartojanti pacientė yra nėščia arba pastoja, ją būtina informuoti apie galimą pavojų vaisiui. Vaisingoms moterims reikia nurodyti saugotis pastojimo, kol vartoja šį vaistą. Jeigu šį vaistą vartoja vyras, taip pat rekomenduojama naudoti veiksmingą kontracepcijos metodą gydymo metu ir paskui bent 3 mėnesius (žr. 5.3 skyrių).

Hidroksikarbamido išskiriama su žmogaus pienu. Hidroksikarbamidas gali sukelti sunkių nepageidaujamų reakcijų žindomam kūdikiui, todėl, atsižvelgiant į šio vaisto vartojimo svarbą motinai, reikia atsisakyti žindymo arba nutraukti vaisto vartojimą.

4.7Poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus

Hydrea poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus netirtas, tačiau šis vaistas gali sukelti mieguistumą ir kitokį neurologinį poveikį (žr. 4.8 skyrių), todėl gali sutrikti budrumas.

4.8Nepageidaujamas poveikisŽemiau pateikiamoje lentelėje išvardyti pastebėti nepageidaujami reiškiniai, kurių ryšys su Hydrea vartojimu yra bent tikėtinas. Šis sąrašas sudarytas pagal organų sistemų klases, naudojant MedDRA rekomenduojamus terminus.

Vaisto nepageidaujami reiškiniai, pastebėti klinikinių tyrimų metu arba jį pateikus į rinką

Organų sistemų klasė
Dažnis
Nepageidaujamas reiškinys

Infekcijos ir infestacijos
nežinomas
gangrena

Gerybiniai, piktybiniai ir nepatikslinti navikai (tarp jų cistos ir polipai)
nežinomas
odos vėžys

Kraujo ir limfinės sistemos sutrikimai
nežinomas
nepakankama kaulų čiulpų funkcija, sumažėjęs CD4 limfocitų kiekis, leukopenija, trombocitopenija, anemija

Metabolizmo ir mitybos sutrikimai
nežinomas
anoreksija

Psichikos sutrikimai
nežinomas
haliucinacijos, sutrikusi orientacija

Nervų sistemos sutrikimai
nežinomas
traukuliai, galvos svaigimas, periferinė neuropatija, somnolencija, galvos skausmas

Kvėpavimo sistemos, krūtinės ląstos ir tarpusienio sutrikimai
nežinomas
plaučių fibrozė, plaučių infiltratai, dusulysVirškinimo trakto sutrikimai
nežinomas
pankreatitas, pykinimas, vėmimas, viduriavimas, stomatitas, vidurių užkietėjimas, mukozitas, skrandžio diskomfortas, dispepsija

Kepenų ir tulžies sistemos sutrikimai
nežinomas
hepatotoksinis poveikis, padidėjusi kepenų fermentų koncentracija

Odos ir poodinio audinio sutrikimai
nežinomas
odos vaskulitas, dermatomiozitas, alopecija, makulopapulinis išbėrimas, papulinis išbėrimas, odos eksfoliacija, odos atrofija, odos opa, eritema, odos hiperpigmentacija, nagų sutrikimai

Inkstų ir šlapimo takų sutrikimai
nežinomas
dizurija, padidėjusi kreatinino koncentracija kraujyje, padidėjusi šlapalo koncentracija kraujyje, padidėjusi šlapimo rūgšties koncentracija kraujyje

Bendri sutrikimai ir vartojimo vietos pažeidimai
nežinomas
karščiavimas, astenija, šaltkrėtis, bendras negalavimasŽIV infekuotiems pacientams kartu vartojant hidroksikarbamidą ir vaistus nuo retrovirusų (ypač didanosiną su stavudinu), yra buvę mirtį lėmusio ir jos nelėmusio pankreatito, hepatotoksinio poveikio ir sunkios periferinės neuropatijos atvejų. ACTG 5025 tyrimo metu hidroksikarbamidą kartu su didanosinu, stavudinu ir indinaviru vartojusiems pacientams nustatytas CD4 ląstelių skaičiaus sumažėjimas, kurio mediana – apie 100/mm3 (žr. 4.4 skyrių).

Buvo atvejų, kai ilgai (kelis metus) kasdien vartojus Hydrea palaikomajam gydymui, atsirado hiperpigmentacija, eritema, odos ir nagų atrofija, pleiskanojimas, violetinių papulių ir alopecija.

Buvo atvejų, kai hidroksikarbamidą vartojantiems mieloproliferacinėmis ligomis sergantiems pacientams (dažniausiai tiems, kurie tuo pačiu metu vartojo arba anksčiau buvo vartoję interferoną) pasireiškė vaskulitinis toksinis poveikis odai (vaskulitinės opos, gangrena) (žr. 4.4 skyrių).

Kombinuotas gydymas Hydrea ir spinduliais
Nepageidaujamos reakcijos derinant gydymą Hydrea ir spinduliais buvo panašios kaip vartojant Hydrea atskirai. Svarbiausios iš jų – kaulų čiulpų veiklos susilpnėjimas (leukopenija, anemija) ir virškinimo sutrikimai. Po adekvataus sudėtinio gydymo Hydrea ir spinduliais kurso beveik visiems pacientams atsiranda leukopenija. Sumažėjęs (mažesnis kaip 100 ( 109/l) trombocitų skaičius nustatytas retai, dažniausiai kartu esant ryškiai leukopenijai. Hydrea gali stiprinti kai kurias nepageidaujamas reakcijas, paprastai pastebimas gydant vien spinduliais, pvz., virškinimo sutrikimus ir mukozitą.

4.9Perdozavimas

Perdozavus skubiai plaunamas skrandis, po to imamasi palaikomųjų priemonių, stebima hemopoezės sistemos veikla.

Pacientams, vartojusiems hidroksikarbamidą kelis kartus didesnėmis negu terapinė dozėmis, pastebėtas ūminis toksinis poveikis gleivinei ir odai. Taip pat buvo atvejų, kai delnai ir padai pasidarė skausmingi, atsirado jų violetinė eritema ir edema, o vėliau prasidėjo plaštakų ir pėdų pleiskanojimas, atsirado intensyvi išplitusi odos hiperpigmentacija, stomatitas.5.FARMAKOLOGINĖS SAVYBĖS

5.1Farmakodinaminės savybės

Farmakoterapinė grupė – kiti vaistai nuo vėžio, ATC kodas – L01XX05

Tikslus hidroksikarbamido priešvėžinio veikimo mechanizmas nežinomas. Įvairūs tyrimai su audinių kultūromis, žiurkėmis ir žmonėmis patvirtino hipotezę, kad hidroksikarbamidas slopina ribonukleotidų reduktazę ir greitai sustabdo DNR sintezę, o ribonukleino rūgščių ar baltymų sintezės netrikdo.

5.2Farmakokinetinės savybės

Rezorbcija
Išgertas hidroksikarbamidas greitai ir gerai rezorbuojamas, didžiausia koncentracija plazmoje susidaro per 14 val. Didinant dozę, vidutinė didžiausia vaisto koncentracija plazmoje ir plotas po jo koncentracijos plazmoje priklausomai nuo laiko kreive (AUC) didėja daugiau negu tada, jeigu didėtų proporcingai. Duomenų apie maisto įtaką hidroksikarbamido rezorbcijai nėra.

Pasiskirstymas
Hidroksikarbamidas greitai ir plačiai pasiskirsto organizme, tariamasis pasiskirstymo tūris panašus į bendrą organizmo vandens tūrį. Koncentracijų plazmos ir ascito skystyje santykis būna nuo 2:1 iki 7,5:1. Hidroksikarbamidas kaupiasi leukocituose ir eritrocituose, jis praeina hematoencefalinį barjerą.

Metabolizmas
Iki 50 % išgertos dozės metabolizuojama pilnutinai neištirtais būdais. Vienas iš metabolizmo būdų yra tikėtinai ribotas (įsotinamas) metabolizmas kepenyse. Kitas (mažiau reikšmingas) būdas gali būti suirimas iki acetohidroksaminės rūgšties veikiant ureazei, kurios randama žarnų bakterijose.

Eliminacija
Tikėtina, kad hidroksikarbamidas išskiriamas iš žmogaus organizmo per inkstus, vykstant pirmosios eilės (tiesinės) kinetikos procesui. Iš piktybinėmis ligomis sergančių pacientų organizmo per inkstus eliminuojama 3055 % suvartotos dozės.

5.3Ikiklinikinių saugumo tyrimų duomenys

Tiriant ūminį toksiškumą nustatyta hidroksikarbamido LD50 per os pelėms yra 7330 mg/kg, žiurkėms – 5780 mg/kg. Poūmio ir lėtinio toksiškumo tyrimų su žiurkėmis metu pastoviausi patologiniai pokyčiai buvo nuo dozės priklausoma kaulų čiulpų hipoplazija (nuo lengvo iki vidutinio laipsnio), plaučių pilnakraujystė ir spalvotos dėmės plaučiuose. Didžiausios dozės (37 dienas po 1260 mg/kg per parą, paskui 40 dienų – po 2520 mg/kg per parą) sukėlė sėklidžių atrofiją (sustojo spermatogenezė). Keliems gyvūnams pasireiškė kepenų ląstelių pažeidimas ir riebalinė metamorfozė. Šunims (išskyrus gavusius mažesnę dozę) nuolat buvo pastebimas kaulų čiulpų slopinimas (nuo lengvo iki didelio laipsnio).

Be to, didesnės dozės (140-420 mg arba 140-1260 mg/kg per savaitę suvartojant per 3 arba 7 dienas, 12 savaičių iš eilės) sukėlė augimo sulėtėjimą, nežymų gliukozės koncentracijos kraujyje padidėjimą, kepenų ar blužnies hemosiderozę, laikinai sustabdė spermatogenezę. Beždžionėms nustatytas kaulų čiulpų slopinimas, blužnies limfoidinio audinio atrofija, plonosios ir storosios žarnos epitelio degeneracinių pokyčių. Didesnės (dažnai mirtinos) dozės (400-800 mg/kg per parą 7-15 dienų) sukėlė kraujavimų ir pilnakraujystę plaučiuose, smegenyse bei šlapimo takuose. Kai kurių rūšių laboratoriniams gyvūnams duodant šio vaisto didesnėmis negu klinikoje dozėmis, pakito širdies susitraukimų dažnis ir kraujospūdis, pastebėta ortostatinė hipotenzija, elektrokardiogramos pokyčių, nedidelė hemolizė ir (arba) methemoglobinemija.

Tyrimais su daugeliu įvairių gyvūnų nustatytas stiprus teratogeninis hidroksikarbamido poveikis. Įprastinių ilgalaikių galimo kancerogeninio hidroksikarbamido poveikio tyrimų neatlikta. 60 mg/kg hidroksikarbamido paros dozė (ji atitinka maždaug 0,3 didžiausios rekomenduojamos žmogui paros dozės, skaičiuojant mg/m2), duodama žiurkių patinams, sukėlė sėklidžių atrofiją, spermatogenezės sumažėjimą ir reikšmingai sumažino gebėjimą apvaisinti pateles.

6.FARMACINĖ INFORMACIJA

6.1Pagalbinių medžiagų sąrašas

Kietos kapsulės turinys
Laktozės monohidratas
Dvibazis bevandenis natrio fosfatas
Bevandenė citrinų rūgštis
Magnio stearatas

Kietos kapsulės apvalkalasMatinis žalias gaubtelis
Geltonasis geležies oksidas (E172)
Indigokarminas (E132)
Titano dioksidas (E171)
Želatina

Matinis rožinis korpusas
Titano dioksidas (E171)
Eritrozinas (E127)
Želatina

6.2Nesuderinamumas

Duomenys nebūtini.

6.3Tinkamumo laikas

3 metai.

6.4Specialios laikymo sąlygos

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 (C temperatūroje.
Buteliuką laikyti sandariai uždarytą.

6.5Pakuotė ir jos turinys

Tamsaus stiklo buteliukas su užsukamu aliumininiu dangteliu ir polietilenine-PVDC sandarinimo įdėklu. Buteliuke yra 100 kietų kapsulių.

6.6Specialūs reikalavimai atliekoms tvarkyti ir vaistiniam preparatui ruošti

Reikia laikytis darbo su vaistais nuo vėžio ir jų atliekų apdorojimo instrukcijos.

Informacija pacientams
Jei pacientas supila kapsulės turinį į vandenį (žr. 4.2 skyrių), jam reikia priminti, kad su šiuo stipriai veikiančiu vaistu reikia dirbti atsargiai ir imtis priemonių, kad miltelių nepatektų ant odos arba gleivinės, atidarant kapsulę jų negalima įkvėpti. Hydrea nevartojantys žmonės turi vengti kontakto su šiuo vaistu. Kad jo pavojus būtų mažesnis, su Hydrea kapsulėmis ar buteliukais reikia dirbti mūvint vienkartinėmis pirštinėmis. Prieš dirbant su Hydrea ir prisilietus prie šio vaisto buteliuko ar kapsulių, būtina nusiplauti rankas. Jei miltelių išsibarsto, juos reikia nedelsiant nuvalyti drėgna vienkartine servetėle, kuri paskui išmetama į uždarą talpyklą, pvz., plastikinį maišelį (kaip ir tuščios kapsulės). Hydrea reikia laikyti vaikams ir naminiams gyvūnams nepasiekiamoje vietoje.

Kad poveikio odai pavojus būtų mažesnis, dirbant su Hydrea buteliukais visada reikia mūvėti nepralaidžiomis pirštinėmis. Šis reikalavimas liečia bet kokį darbą su Hydrea klinikoje, vaistinėje, sandėlyje ar namuose, įskaitant išėmimą iš pakuotės, apžiūrą, pervežimą ar pernešimą patalpų viduje ir vaisto dozės ruošimą bei vartojimą.7.RINKODAROS TEISĖS TURĖTOJAS

Bristol-Myers Squibb Gyógyszerkereskedelmi Kft.
Lövőház u. 39
1024 Budapest
Vengrija8.RINKODAROS TEISĖS NUMERIS

LT/1/98/0429/0019.RINKODAROS TEISĖS SUTEIKIMO / ATNAUJINIMO DATA

1998-10-22/2006-02-2410.TEKSTO PERŽIŪROS DATA

2008-11-17

II PRIEDAS

A. GAMYBOS LICENCIJOS TURĖTOJAS, ATSAKINGAS UŽ SERIJŲ IŠLEIDIMĄ

B. REGISTRACIJOS SĄLYGOS

A. GAMYBOS LICENCIJOS TURĖTOJAS, ATSAKINGAS UŽ SERIJŲ IŠLEIDIMĄ

Gamybos licencijos turėtojo, atsakingo už serijų išleidimą, pavadinimas ir adresas

Bristol-Myers Squibb S.r.l.
Sermoneta, Latina
ItalijaB. REGISTRACIJOS SĄLYGOS

Tiekimo ir vartojimo sąlygos ar apribojimai, taikomi rinkodaros teisės turėtojui

Receptinis vaistinis preparatas


III PRIEDAS

ŽENKLINIMAS IR PAKUOTĖS LAPELIS


A. ŽENKLINIMAS
INFORMACIJA ANT IŠORINĖS PAKUOTĖS

KARTONO DĖŽUTĖ1.VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS

Hydrea 500 mg kietos kapsulės
Hydroxycarbamidum2.VEIKLIOJI MEDŽIAGA IR JOS KIEKIS

Vienoje kietoje kapsulėje yra 500 mg hidroksikarbamido.3.PAGALBINIŲ MEDŽIAGŲ SĄRAŠAS

Sudėtyje yra laktozės.4.VAISTO FORMA IR KIEKIS PAKUOTĖJE

100 kietų kapsulių5.VARTOJIMO METODAS IR BŪDAS

Gerti.
Prieš vartojimą perskaityti pakuotės lapelį. 6.SPECIALUS ĮSPĖJIMAS, JOG VAISTINĮ PREPARATĄ BŪTINA LAIKYTI VAIKAMS NEPASIEKIAMOJE IR NEPASTEBIMOJE VIETOJE

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.7.KITAS SPECIALUS ĮSPĖJIMAS (JEI REIKIA)8.TINKAMUMO LAIKAS

Tinka iki 9.SPECIALIOS LAIKYMO SĄLYGOS

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 (C temperatūroje.
Buteliuką laikyti sandarų.10.SPECIALIOS ATSARGUMO PRIEMONĖS, BŪTINOS NAIKINANT VAISTINIO PREPARATO LIKUČIUS ARBA ATLIEKAS (JEI REIKIA)
11.RINKODAROS TEISĖS TURĖTOJO PAVADINIMAS IR ADRESAS

Bristol-Myers Squibb Gyógyszerkereskedelmi Kft.
Lövőház u. 39
1024, Budapest
Vengrija12.RINKODAROS TEISĖS NUMERIS

LT/1/98/0429/00113.GAMINTOJO SUTEIKTAS SERIJOS NUMERIS

Serija14.ĮSIGIJIMO TVARKA

Receptinis vaistinis preparatas.15.VARTOJIMO INSTRUKCIJA
16.INFORMACIJA BRAILIO RAŠTU

hydrea
2008-09-15INFORMACIJA ANT VIDINĖS PAKUOTĖS

BUTELIUKO ETIKETĖ1.VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS

Hydrea 500 mg kietos kapsulės
Hydroxycarbamidum2.VEIKLIOJI MEDŽIAGA IR JOS KIEKIS

Vienoje kietoje kapsulėje yra 500 mg hidroksikarbamido.3.PAGALBINIŲ MEDŽIAGŲ SĄRAŠAS
4.VAISTO FORMA IR KIEKIS PAKUOTĖJE

100 kietų kapsulių5.VARTOJIMO METODAS IR BŪDAS

Gerti. 6.SPECIALUS ĮSPĖJIMAS, JOG VAISTINĮ PREPARATĄ BŪTINA LAIKYTI VAIKAMS NEPASIEKIAMOJE IR NEPASTEBIMOJE VIETOJE7.KITAS SPECIALUS ĮSPĖJIMAS (JEI REIKIA)8.TINKAMUMO LAIKAS

Tinka iki 9.SPECIALIOS LAIKYMO SĄLYGOS10.SPECIALIOS ATSARGUMO PRIEMONĖS, BŪTINOS NAIKINANT VAISTINIO PREPARATO LIKUČIUS ARBA ATLIEKAS (JEI REIKIA)
11.RINKODAROS TEISĖS TURĖTOJO PAVADINIMAS IR ADRESAS

Bristol-Myers Squibb Gyógyszerkereskedelmi Kft.
Budapest
Vengrija12.RINKODAROS TEISĖS NUMERIS

LT/1/98/0429/00113.SERIJOS NUMERIS

Serija14.ĮSIGIJIMO TVARKA15.VARTOJIMO INSTRUKCIJA16.INFORMACIJA BRAILIO RAŠTU
B. PAKUOTĖS LAPELIS
PAKUOTĖS LAPELIS: INFORMACIJA VARTOTOJUI

Hydrea 500 mg kietos kapsulės
Hidroksikarbamidas

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.
-Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
-Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Šis vaistas skirtas Jums todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui.

Lapelio turinys
1.Kas yra Hydrea ir kam jis vartojamas
2.Kas žinotina prieš vartojant Hydrea
3.Kaip vartoti Hydrea
4.Galimas šalutinis poveikis
5.Kaip laikyti Hydrea
6.Kita informacija1.KAS YRA HYDREA IR KAM JI VARTOJAMA

Hydrea priklauso vaistų nuo vėžio grupei. Ji vartojama lėtinei mieloidinei leukemijai ir kai kuriems kitiems navikams (gimdos kaklelio vėžiui, galvos ir kaklo plokščialąstelinei karcinomai) gydyti. Šį vaistą galima vartoti kartu su spinduliniu gydymu.2.KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT HYDREA

Hydrea vartoti negalima
jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) hidroksikarbamidui arba bet kuriai pagalbinei Hydrea medžiagai;
jeigu yra per mažai baltųjų kraujo kūnelių (mažiau kaip 2,5 ( 109/l) ar trombocitų (mažiau kaip 100 ( 109/l) arba sergate sunkia mažakraujyste.

Specialių atsargumo priemonių reikia
jei neseniai taikyta ekstensyvi spindulinė terapija arba vartojate kitų citotoksinių vaistų;
jei nepakankama inkstų funkcija;
lytiškai aktyviems vaisingo amžiaus vyrams ir moterims (hidroksikarbamidas gali pakenkti vaisiui, pažeisti spermatozoidus) (vartojant šį vaistą, būtina efektyvi kontracepcija);
kartu vartojant vaistus nuo ŽIV infekcijos.

Kitų vaistų vartojimas
Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
Kartu vartojant Hydrea, gali padidėti kitų vaistų nuo vėžio, imuninę sistemą slopinančių vaistų, vaistų nuo retrovirusų (nuo ŽIV infekcijos) ir kartu taikomos spindulinės terapijos šalutinio poveikio pavojus.

Hydrea vartojimas su maistu ir gėrimais
Hydrea galima vartoti valgant arba kitu laiku. Šį vaistą reikia užgerti stikline vandens arba sulčių.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Jei moteris yra nėščia, įtaria pastojusi arba planuoja pastoti, Hydrea jai vartoti negalima, kadangi šis vaistas gali pakenkti vaisiui. Vaisingoms moterims ir lytiškai aktyviems vyrams būtina efektyvi kontracepcija vartojant šį vaistą ir paskui bent 3 mėnesius.

Hidroksikarbamido išskiriama su žmogaus pienu. Šis vaistas gali sukelti sunkų šalutinį poveikį žindomam kūdikiui, todėl žindymo laikotarpiu jo vartoti negalima.

Žindančios moterys turi pasitarti su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdamos vartoti bet kurį vaistą.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Būtinos atsargumo priemonės, kadangi Hydrea gali sukelti mieguistumą ir kitų poveikių, dėl kurių gali sutrikti budrumas. Jei pasireiškė toks šio vaisto poveikis, dėl kurio gali sutrikti gebėjimas vairuoti ir valdyti mechanizmus, šių darbų dirbti negalima.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Hydrea medžiagas
Kietose kapsulėse yra laktozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

3.KAIP VARTOTI HYDREA

Hydrea visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Gydytojas parinks reikiamą dozę atsižvelgdamas į Jūsų kūno svorį, inkstų funkciją ir ligą. Šis vaistas paprastai vartojamas vieną kartą per parą. Vartojant Hydrea, reikia gerti pakankamai skysčių (vandens, sulčių). Šį vaistą reikia vartoti tol, kol gydytojas nurodys vartojimą baigti. Jeigu manote, kad Hydrea veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją.

Jeigu nuryti kietos kapsulės negalite, kapsulę galima atsargiai atidaryti, supilti jos turinį į stiklinę vandens ir nedelsiant išgerti. Miltelių turi nepatekti ant odos arba gleivinės, atidarant kapsulę jų negalima įkvėpti. Jei miltelių išsibarsto, juos reikia nedelsiant nuvalyti drėgna vienkartine servetėle, kuri paskui išmetama į uždarą talpyklą, pvz., plastikinį maišelį (kaip ir tuščios kapsulės). Prisilietus prie šio vaisto buteliuko ar kapsulių, visada būtina nusiplauti rankas.

Pavartojus per didelę Hydrea dozę
Pavartojus daugiau Hydrea kapsulių negu nurodė gydytojas arba šio vaisto išgėrus kitam žmogui, reikia neatidėliojant kreiptis į gydytoją. Jeigu to padaryti negalite, tai pasiimkite vaisto pakuotę bei likusias kapsules ir vykite į artimiausią ligoninę arba kvieskite greitąją pagalbą.

Pamiršus pavartoti Hydrea
Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę. Dėl praleistų šio vaisto dozių pasikonsultuokite su gydytoju.4.GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Hydrea, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Apie jį, taip pat šio vaisto keliamus pavojus ir palankų poveikį Jums papasakos gydytojas.

Poveikis, apie kurį nedelsiant būtina pranešti gydytojui
Karščiavimas, šaltkrėtis ir infekcija (peršalimas), pasunkėjęs kvėpavimas ar pilvo skausmas, odos opos, gangrena.

Poveikis, apie kurį kiek įmanoma greičiau būtina pranešti gydytojui
Burnos gleivinės uždegimas, apetito stoka, pykinimas, vėmimas, viduriavimas, vidurių užkietėjimas, odos išbėrimas, paraudimas ar išopėjimas, pasunkėjęs ar skausmingas šlapinimasis.

Kitas galimas šalutinis poveikis, galimas vartojant Hydrea
Odos ir nagų spalvos ar struktūros pokyčiai, nuplikimas (alopecija), mieguistumas, retais atvejais – galvos skausmas, galvos svaigimas, sutrikusi orientacija, haliucinacijos, traukuliai.

Vartojant šį vaistą, gali tekti tirti kraują norint pastebėti tam tikrą jo šalutinį poveikį.

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.5.KAIP LAIKYTI HYDREA

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 (C temperatūroje. Buteliuką laikyti sandarų.

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Ant buteliuko etiketės ir dėžutės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Hydrea vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti kartu su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.6.KITA INFORMACIJA

Hydrea sudėtis
Veiklioji medžiaga yra hidroksikarbamidas. Kietoje kapsulėje jo yra 500 mg.
Pagalbinės medžiagos yra laktozės monohidratas, dvibazis bevandenis natrio fosfatas, bevandenė citrinų rūgštis, magnio stearatas, geltonas geležies oksidas (E172), indigokarminas (E132), titano dioksidas (E171), eritrozinas (E127) ir želatina.

Hydrea išvaizda ir kiekis pakuotėje
Hydrea kieta kapsulė turi matinį rožinį korpusą ir matinį žalią gaubtelį, juoda spalva pažymėtą “BMS 303”. Tamsaus stiklo buteliuke yra 100 kietų kapsulių, buteliukas įdėtas į dėžutę.

Rinkodaros teisės turėtojas
Bristol-Myers Squibb Gyógyszerkereskedelmi Kft.
Lövőház u. 39
1024 Budapest
Vengrija

Gamintojas
Bristol-Myers Squibb S.r.l
Via del Murillo Km 2,800
04010 Sermoneta
Latina, Italija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą:
UAB "PharmaSwiss"
Šeimyniškių 21 B
LT-09200 Vilnius
Tel. +370 5 2790 762

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2008-11-17 

以下是“全球医药”详细资料
Tags: 责任编辑:admin
】【打印繁体】【投稿】【收藏】 【推荐】【举报】【评论】 【关闭】 【返回顶部
分享到QQ空间
分享到: 
上一篇TRENTAL 400MG ILGIAU VEIK. PL&#.. 下一篇TASIGNA 200MG KAPS. N112

相关栏目

最新文章

图片主题

热门文章

推荐文章

相关文章

广告位