设为首页 加入收藏

TOP

KABIVEN SOL. PRO INF. 2566ML
2014-09-03 01:16:38 来源: 作者: 【 】 浏览:687次 评论:0
Vaistai > Kraują ir kraujodarą veikiantys vaistai > Intraveniniai tirpalai Gamintojas:
FRESENIUS KABI

 

PAKUOTĖS LAPELIS: INFORMACIJA VARTOTOJUI

Kabiven infuzinė emulsija

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradedami vartoti vaistą.
-Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
-Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
-Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
-Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys
1. Kas yra Kabiven infuzinė emulsija ir nuo ko ji vartojama
2. Kas žinotina prieš vartojant Kabiven infuzinę emulsiją
3.Kaip vartoti Kabiven infuzinę emulsiją
4.Galimas šalutinis poveikis
5.Kaip laikyti Kabiven infuzinę emulsiją
6.Kita informacija1.KAS YRA KABIVEN INFUZINĖ EMULSIJA IR NUO KO JI VARTOJAMA

Kabiven infuzinė emulsija - tai riebalų emulsijos, aminorūgščių ir elektrolitų bei gliukozės tirpalų mišinys, vartojamas parenteraliniam maitinimui.
Preparatas skirtas suaugusių žmonių parenteralinei mitybai tuo atveju, jei jie maitintis per burną ar enteriniu būdu negali, tokia mityba yra nepakankama arba draudžiama.
Kabiven infuzinės emulsijos talpyklė – tai trijų kamerų maišas su apvalkalu. Deguonies absorbentas yra tarp apvalkalo ir maišo. Maišą nuplėšiama plėvelė paskirsto į tris kameras. Vienoje jų yra gliukozės tirpalas, kitoje aminorūgščių tirpalas, trečioje - riebalų emulsija. Gliukozės ir amino rūgščių tirpalai yra skaidrūs, riebalų emulsija balta.
Kabiven infuzinė emulsija tiekiama keturių dydžių talpyklėmis, todėl kiekvieno maišo turinio kiekis yra skirtingas.

Riebalų emulsija
Organizmą Intralipid (riebalų emulsija, esanti Kabiven infuzinės emulsijos sudėtyje) aprūpina sočiosiomis ir nesočiosiomis ilgos grandinės riebalų rūgštimis, kurios reikalingos ląstelių energijos apykaitai ir membranų struktūrai.

Aminorūgštys ir elektrolitai
Įprastiniame maiste esančių baltymų sudedamoji dalis yra aminorūgštys. Jos naudojamos audinių baltymams sintetinti, perteklius pašalinamas įvairiais metabolizmo būdais.
Yra duomenų, kad infuzuojant aminorūgščių pasireiškia termogeninis poveikis.

Gliukozė
Gliukozė padeda palaikyti arba papildyti įprastinę mitybą.
Kitokio farmakodinaminio poveikio ji nesukelia.2.KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT KABIVEN INFUZINĘ EMULSIJĄ

Kabiven infuzinės emulsijos vartoti negalima:
-jeigu organizmo jautrumas kiaušinių, sojų ar žemės riešutų baltymams ar kitoms veikliosioms arba sudedamosioms preparato medžiagoms yra padidėjęs;
-jei yra sunki hiperlipidemija (padidėjusi riebalų koncentracija kraujyje);
-jei labai sutrikęs kraujo krešėjimas;
-jeigu sergama sunkiu kepenų funkcijos nepakankamumu;
-jei yra įgimtas aminorūgščių metabolizmo sutrikimas;
-jei yra sunkus inkstų funkcijos nepakankamumas (jei hemofiltracija arba dializė neatliekama);
-jei ištiko ūminis šokas;
-jeigu yra hiperglikemija (padidėjęs cukraus kiekis kraujyje), kai insulino per valandą reikia vartoti daugiau kaip 6 vienetus;
-jeigu labai padidėja bet kurių pavartotų elektrolitų koncentracija serume.

Gydymo infuzijomis bendrosios kontraindikacijos, jei yra tokia būklė:
-ūminė plaučių edema;
-hiperhidracija (padidėjęs skysčių kiekis organizme);
-dekompensacinis širdies nepakankamumas ir hipotoninė dehidracija;
-hemofagocitozinis sindromas;
-ligonio būklė yra nestabili (pvz., būklė po sunkios traumos, dekompensacinis diabetas, ūmus miokardo infarktas, metabolinė acidozė, sunkus sepsis ir hiperosmoliarinė koma).

Kabiven sudėtis netinkama naujagimiams ir jaunesniems kaip 2 metų vaikams.

Specialių atsargumo priemonių reikia:
-jei elektrolitų koncentracija serume labai didelė arba maža, prieš infuziją reikia sunormalinti elektrolitų ir vandens kiekį;
-jei paciento lipidų metabolizmas yra sutrikęs, pvz., sergama inkstų arba kepenų funkcijos nepakankamumu, dekompensuotu cukriniu diabetu, pankreatitu, hipotiroidizmu (kartu hipertrigliceridemija) arba sepsiu, Kabiven infuzinės emulsijos reikia vartoti atsargiai, tačiau jei jos vartojama, būtina atidžiai sekti trigliceridų koncentraciją serume;
-jei pasireiškia bet koks anafilaksinės (padidėjusio jautrumo) reakcijos požymis ar simptomas (pvz., karščiavimas, šalčio krėtimas, išbėrimas ar dispnėja), infuziją būtina nedelsiant nutraukti.
Medikas turi sekti riebalų išsiskyrimą: rekomenduojama matuoti trigliceridų koncentraciją kraujo serume, paėmus kraujo mėginį po 5 - 6 valandų (t.y. po riebalų išsiskyrimo).
Kabiven infuzinė emulsija yra skirta suaugusiems žmonėms. Vaikams energijos ir baltymų reikia daugiau, nei nurodyta Preparato charakteristikų santraukos 4.2 skyriuje.
Pradedant bet kokią intraveninę infuziją, ligonio būklę gydytojas turi labai atidžiai stebėti. Jei atsiranda bet koks nepageidaujamas simptomas, infuziją būtina nutraukti.
Kadangi įkišus į bet kurią centrinę veną kateterį ir juo manipuliuojant kyla didelis užsikrėtimo pavojus, būtina šią procedūrą atlikti griežtai laikantis aseptikos taisyklių.
Reguliariai reikia sekti serumo osmoliariškumą, elektrolitų, gliukozės kiekį, skysčių balansą, rūgščių ir šarmų pusiausvyrą, kepenų fermentų aktyvumo rodiklius: šarminę fosfatazę, ALT ir AST.
Jei riebalų infuzuojama ilgai, reikia sekti kraujo ląstelių kiekį ir krešėjimą.
Ligoniams, sergantiems inkstų funkcijos nepakankamumu, fosfatų ir kalio vartoti reikia atsargiai, atidžiai sekant, ar nepasireiškia hiperfosfatemija arba hiperkalemija.
Elektrolitų kiekis, kurio reikia papildomai vartoti, priklauso nuo ligonio būklės ir elektrolitų koncentracijos serume sekimo dažnumo.
Pacientą, kuriam pasireiškė metabolinė acidozė, pieno rūgšties acidozė, ląstelių aprūpinimo deguonimi nepakankamumas ir padidėjo serumo osmoliariškumas, parenteraliniu būdu maitinti reikia atsargiai.
Kabiven infuzinę emulsiją reikia atsargiai vartoti tiems žmonėms, kurių organizme elektrolitų kaupiasi daugiau, nei įprasta.
Kabiven infuzinės emulsijos sudėtyje esantys riebalai gali keisti laboratorinių tyrimų (bilirubino, laktatdehidrogenazės, deguonies įsotinimo, hemoglobino ir kt.) rodiklius tuo atveju, jei kraujo mėginys buvo paimtas prieš riebalų išsiskyrimą iš kraujo. Iš daugelio pacientų kraujo riebalai išsiskiria per 5 - 6 valandas.

Preparate yra sojų aliejaus ir kiaušinių fosfolipidų. Retais atvejais šios medžiagos gali sukelti alerginę reakciją. Pastebėtos kryžminės alerginės reakcijos sojoms ir žemės riešutams.

Infuzuojant į veną aminorūgščių, didėja mikroelementų, pvz., vario ir ypač cinko, išsiskyrimas su šlapimu, todėl dozuoti mikroelementus, ypač tuo atveju, kai ligonis parenteraliniu būdu maitinamas ilgai, reikia atsargiai.
Dėl blogos mitybos nusilpusius pacientus pradėjus maitinti parenteraliniu būdu, galimas skysčių pokytis organizme. Dėl to gali pasireikšti plaučių edema (paburkimas) arba stazinis širdies nepakankamumas, serume sumažėti kalio, fosforo, magnio ir vandenyje tirpstančių vitaminų koncentracija. Tokie pokyčiai gali atsirasti per 24 - 48 valandas, todėl rekomenduojama ligonio maitinimą parenteraliniu būdu pradėti lėtai ir atsargiai, kartu atidžiai sekant ir tinkamai koreguojant skysčio, elektrolitų, mineralų ir vitaminų kiekį.
Kabiven infuzinę emulsiją kartu su krauju ta pačia infuzijų sistema infuzuoti draudžiama, nes galimas pseudoagliutinacijos pavojus.
Pacientams, kuriems pasireiškė hiperglikemija, gali prireikti injekuoti insulino.

Kitų vaistų vartojimas
Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
Galima kai kurių preparatų, pvz., panašaus poveikio kaip insulino ir organizmo lipazių sąveika, tačiau ji klinikai yra mažai reikšminga.

Terapinės heparino dozės į kraujotaką laikinai išskiria lipoproteinlipazę.
Dėl to pradžioje plazmoje gali sustiprėti lipolizė ir laikinai sumažėti trigliceridų klirensas.

Sojos pupelių aliejus yra natūralus vitamino K1 šaltinis. Jis gali trukdyti terapiniam kumarino darinių poveikiui, todėl šių vaistų koncentraciją ligonio organizme reikia atidžiai sekti.

Ar nors viena iš minėtų sąveikų klinikai yra reikšminga, nepastebėta.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Reikiamų duomenų apie Kabiven infuzinės emulsijos vartojimą nėštumo metu nėra. Prieš infuzuojant Kabiven infuzinę emulsiją nėščiai moteriai, pirmiausia gydytojas turi apsvarstyti jo naudos ir žalos santykį.

Ar Kabiven infuzinės emulsijos vartoti žindymo laikotarpiu saugu, nežinoma, nes specialių tyrimų neatlikta. Prieš infuzuojant Kabiven infuzinės emulsijos žindamai moteriai, pirmiausia reikia apsvarstyti jo naudos ir žalos santykį.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Tokių tyrimų duomenų nepateikiama.3.KAIP VARTOTI KABIVEN INFUZINĘ EMULSIJĄ

Dozė nustatoma kiekvienam ligoniui, pakuotės dydis parenkamas, atsižvelgiant į paciento būklę, kūno svorį ir mitybos poreikį. Kad ligonio maistas būtų pilnavertis, reikia papildomai vartoti mikroelementų ir vitaminų.

Azoto poreikis organizmo baltymų kiekiui palaikyti priklauso nuo paciento būklės: mitybos būklės ir katabolizmo laipsnio.
Jei mityba pakankama arba metabolizmo sutrikimas nesunkus, azoto per dieną reikia 0,1 – 0,15 g/kg kūno svorio. Jei metabolizmo sutrikimas vidutinio sunkumo arba sunkus, o mityba pakankama arba nepakankama, per dieną azoto reikia 0,15 – 0,3 g / kg kūno svorio (atitinka 1 – 2 g aminorūgščių /kg kūno svorio per dieną). Tokiu atveju dažnai prireikia 2 – 6 g gliukozės ir 1 – 2 g riebalų.

Infuzijos greitis
Gliukozę galima infuzuoti ne didesniu kaip 0,25 g/kg kūno svorio/val. greičiu, aminorūgštis - ne didesniu kaip 0,1 g/kg kūno svorio/val. greičiu, riebalus – ne didesniu kaip 0,15 g/kg kūno svorio/val. greičiu.
Infuzijos greitis neturėtų būti didesnis kaip 2,6 ml/kg kūno svorio/val. (atitinka 0,25 g gliukozės, 0,09 g aminorūgščių ir 0,1 g/kg kūno svorio riebalų). Preparatą rekomenduojama infuzuoti 12 – 24 valandas.
Kabiven infuzinę emulsiją rekomenduojama infuzuoti tik į centrinę veną. Infuzijos trukmė priklauso nuo ligonio būklės.

Pavartojus per didelę Kabiven infuzinės emulsijos dozę
Aminorūgščių infuzuojant didesniu nei didžiausiu rekomenduojamu greičiu, gali pasireikšti pykinimas, vėmimas ir prakaitavimas.
Jei atsiranda perdozavimo simptomų, infuzijos greitį reikia lėtinti arba ją nutraukti.
Be to, perdozavus preparato, kraujotakoje skysčių gali atsirasti per daug, gali sutrikti elektrolitų pusiausvyra, pasireikšti hiperglikemija ir padidėti osmoliariškumas.
Retais sunkiais atvejais tokį ligonį būtina gydyti hemodialize, hemofiltracija arba hemofiltracija ir diafiltracija.4.GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Kabiven infuzinė emulsija, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Informacijos apie šalutinį poveikį pateikta šio skyriaus poskyryje “Riebalų pertekliaus sindromas”.
Infuzavus Intralipid, gali padidėti kūno temperatūra (mažiau kaip 3 ( atvejų), retai atsirasti drebulys, šalčio pojūtis, pykinimas ir (ar) vėmimas (mažiau kaip 1( atvejų).
Pastebėta, kad intraveninės mitybos metu laikinai padidėja kepenų fermentų aktyvumas.
Kaip ir kiti hipertoniniai infuziniai tirpalai, preparatas, infuzuojamas į periferinę veną, gali sukelti tromboflebitą.
Intralipid infuzijos sukeltas kitoks šalutinis poveikis yra labai retas - mažiau kaip 1 atvejis iš milijono.
Gali pasireikšti padidėjusio organizmo jautrumo reakcija (anafilaksinė reakcija, odos išbėrimas, dilgėlinė), kvėpavimo sutrikimas, pvz., tachipnėja (dažnas kvėpavimas), sumažėti arba padidėti kraujospūdis, atsirasti hemolizė, retikulocitozė, pilvo, galvos skausmas, nuovargis, priapizmas (ilgalaikė skausminga erekcija).

Riebalų pertekliaus sindromas
Sutrikus organizmo gebėjimui eliminuoti Intralipid, t.y. riebalus, esančius Kabiven infuzinės emulsijos sudėtyje, dėl perdozavimo gali pasireikšti riebalų pertekliaus sindromas, nors jis galimas ir tuo atveju, jei rekomenduotu greičiu infuzuojant Intralipid staigiai pakinta paciento būklė, pvz., pasireiškia inkstų funkcijos nepakankamumas arba infekcinė liga. Riebalų pertekliaus sindromo metu atsiranda hiperlipemija, karščiavimas, anemija, leukopenija, trombocitopenija, įvairių organų riebalų infiltracija, padidėja kepenys ir kasa, sutrinka kraujo krešėjimas ir ištinka koma. Nutraukus Intralipid infuziją, visi simptomai paprastai išnyksta.

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.5.KAIP LAIKYTI KABIVEN INFUZINĘ EMULSIJĄ

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 (C temperatūroje.
Laikyti maiše su apvalkalu. Negalima užšaldyti.
Ant etiketės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Kabiven infuzinės emulsijos vartoti negalima.6.KITA INFORMACIJA

Kabiven infuzinės emulsijos sudėtis.

-Veikliosios medžiagos yra išvardytos lentelėje.19 ( gliukozė
2566 ml
2053 ml
1540 ml
1026 ml1316 ml
1053 ml
790 ml
526 ml

Aminorūgštys ir elektrolitai
(Vamin 18 Novum)
750 ml
600 ml
450 ml
300 ml

Riebalų emulsija (20 ( Intralipid)
500 ml
400 ml
300 ml
200 mlBendroji preparato sudėtis
Veikliosios medžiagos
2566 ml
2053 ml
1540 ml
1026 ml

Išgrynintas sojų aliejus
100 g
80 g
60 g
40 g

Gliukozės monohidratas (atitinka bevandenę gliukozę)
275 g
250 g
220 g
200 g
165 g
150 g
110 g
100 g

Alaninas
12,0 g
9,6 g
7,2 g
4,8 g

Argininas
8,5 g
6,8 g
5,1 g
3,4 g

Asparto rūgštis
2,6 g
2,0 g
1,5 g
1,0 g

Glutamo rūgštis
4,2 g
3,4 g
2,5 g
1,7 g

Glicinas
5,9 g
4,7 g
3,6 g
2,4 g

Histidinas
5,1 g
4,1 g
3,1 g
2,0 g

Izoleucinas
4,2 g
3,4 g
2,5 g
1,7 g

Leucinas
5,9 g
4,7 g
3,6 g
2,4 g

Lizino hidrochloridas (atitinka
liziną)
8,5 g
6,8 g
6,8 g
5,4 g
5,1 g
4,1 g
3,4 g
2,7 g

Metioninas
4,2 g
3,4 g
2,5 g
1,7 g

Fenilalaninas
5,9 g
4,7 g
3,6 g
2,4 g

Prolinas
5,1 g
4,1 g
3,1 g
2,0 g

Serinas
3,4 g
2,7 g
2,0 g
1,4 g

Treoninas
4,2 g
3,4 g
2,5 g
1,7 g

Triptofanas
1
I PRIEDAS

PREPARATO CHARAKTERISTIKŲ SANTRAUKA

1.VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS

Kabiven infuzinė emulsija2.KOKYBINĖ IR KIEKYBINĖ SUDĖTIS

Kabiven infuzinė emulsija tiekiama maišais, suskirstytais į tris kameras. Kiekvieno maišo turinio kiekis priklauso nuo keturių dydžių pakuočių, todėl yra skirtingas.19 ( gliukozė
2566 ml
2053 ml
1540 ml
1026 ml1316 ml
1053 ml
790 ml
526 ml

Aminorūgštys ir elektrolitai
(Vamin 18 Novum)
750 ml
600 ml
450 ml
300 ml

Riebalų emulsija (20 ( Intralipid)
500 ml
400 ml
300 ml
200 mlBendroji preparato sudėtis
Veikliosios medžiagos
2566 ml
2053 ml
1540 ml
1026 ml

Išgrynintas sojų aliejus
100 g
80 g
60 g
40 g

Gliukozės monohidratas (atitinka bevandenę gliukozę)
275 g
250 g
220 g
200 g
165 g
150 g
110 g
100 g

Alaninas
12,0 g
9,6 g
7,2 g
4,8 g

Argininas
8,5 g
6,8 g
5,1 g
3,4 g

Asparto rūgštis
2,6 g
2,0 g
1,5 g
1,0 g

Glutamo rūgštis
4,2 g
3,4 g
2,5 g
1,7 g

Glicinas
5,9 g
4,7 g
3,6 g
2,4 g

Histidinas
5,1 g
4,1 g
3,1 g
2,0 g

Izoleucinas
4,2 g
3,4 g
2,5 g
1,7 g

Leucinas
5,9 g
4,7 g
3,6 g
2,4 g

Lizino hidrochloridas (atitinka
liziną)
8,5 g
6,8 g
6,8 g
5,4 g
5,1 g
4,1 g
3,4 g
2,7 g

Metioninas
4,2 g
3,4 g
2,5 g
1,7 g

Fenilalaninas
5,9 g
4,7 g
3,6 g
2,4 g

Prolinas
5,1 g
4,1 g
3,1 g
2,0 g

Serinas
3,4 g
2,7 g
2,0 g
1,4 g

Treoninas
4,2 g
3,4 g
2,5 g
1,7 g

Triptofanas
1,4 g
1,1 g
0,86 g
0,57 g

Tirozinas
0,17 g
0,14 g
0,10 g
0,07 g

Valinas
5,5 g
4,4 g
3,3 g
2,2 g

Kalcio chloridas 2H2O (atitinka kalcio chloridą)
0,74 g
0,56 g
0,59 g
0,44 g
0,44 g
0,33 g
0,29 g
0,22 g

Bevandenis natrio glicerofosfatas
3,8 g
3,0 g
2,3 g
1,5 g

Magnio sulfatas 7H2O (atitinka magnio sulfatą)
2,5 g
1,2 g
2,0 g
0,96 g
1,5 g
0,72 g
0,99 g
0,48 g

Kalio chloridas
4,5 g
3,6 g
2,7 g
1,8 g

Natrio acetatas 3H2O (atitinka
natrio acetatą)
6,1 g
3,7 g
4,9 g
2,9 g
3,7 g
2,2 g
2,5 g
1,5 g

Aminorūgštys
85 g
68 g
51 g
34 g

Azotas
13,5 g
10,8 g
8,1 g
5,4 g

Riebalai
100 g
80 g
60 g
40 g

Angliavandeniai (gliukozė, dekstrozė)

250 g

200 g

150 g

100 g

Energijos vertė
Bendra
Be baltymų

2300 kcal
2000 kcal

1900 kcal
1600 kcal

1400 kcal
1200 kcal

900 kcal
800 kcal

Elektrolitai
Natris
Kalis
Magnis
Kalcis
Fosfatas(
Sulfatas
Chloridas
Acetatas

80 mmol
60 mmol
10 mmol
5 mmol
25 mmol
10 mmol
116 mmol
97 mmol

64 mmol
48 mmol
8 mmol
4 mmol
20 mmol
8 mmol
93 mmol
78 mmol

48 mmol
38 mmol
6 mmol
3 mmol
15 mmol
6 mmol
70 mmol
58 mmol

32 mmol
24 mmol
4 mmol
2 mmol
10 mmol
4 mmol
46 mmol
39 mmol

Osmoliariškumas yra maždaug 1230 mosm/kg vandens
Osmoliariškumas yra maždaug 1060 mosmol/l
pH – apie 5,6.

( Fosfatas, kurio yra Intralipid ir Vamin sudėtyje

Visos pagalbinės medžiagos išvardytos 6.1 skyriuje.3.FARMACINĖ FORMA

Infuzinė emulsija.4.KLINIKINĖ INFORMACIJA

4.1Terapinės indikacijos

Preparatas skirtas suaugusių žmonių ir vyresnių kaip 2 metų vaikų parenteralinei mitybai tuo atveju, jei jie maitintis per burną ar enteriniu būdu negali, tokia mityba yra nepakankama arba draudžiama.

4.2Dozavimas ir vartojimo metodas

Dozė ir infuzijos greitis priklauso nuo organizmo gebėjimo pasisavinti riebalus ir metabolizuoti gliukozę (žr. 4.4 skyrių „Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės“).

Dozavimas
Dozė nustatoma kiekvienam ligoniui, maišo dydis parenkamas, atsižvelgiant į paciento būklę, kūno svorį ir mitybos poreikį.

Suaugę pacientai
Azoto poreikis organizmo baltymų kiekiui palaikyti priklauso nuo paciento būklės: mitybos būklės ir katabolizmo laipsnio.
Jei mityba pakankama arba metabolizmas sutrikęs nelabai, azoto per parą reikia 0,1 – 0,15 g/kg kūno svorio. Jei metabolizmo sutrikimas vidutinio sunkumo arba sunkus, o mityba pakankama arba nepakankama, per parą azoto reikia 0,15 – 0,3 g / kg kūno svorio (atitinka 1 – 2 g aminorūgščių /kg kūno svorio per parą). Tokiu atveju dažnai prireikia 2 – 6 g gliukozės ir 1 – 2 g riebalų.

Daugeliui pacientų per parą azoto pakanka 0,10 – 0,20 g /kg kūno svorio, t.y. 0,7 – 1,3 g aminorūgščių / kg kūno svorio. Tai atitinka 19 – 38 ml /kg kūno svorio Kabiven per parą arba 1330 – 2660 ml Kabiven emulsijos, kurios reikėtų 70 kg sveriančiam pacientui suvartoti per parą.

Bendras energijos poreikis priklauso nuo klinikinės ligonio būklės ir dažniausiai yra 25 – 35 kcal/kg kūno svorio per parą.
Nutukusiems pacientams dozė apskaičiuojama remiantis normaliu svoriu.

Kabiven tiekiamas keturių dydžių pakuotėmis, skirtomis pacientams, kurių mitybos poreikis yra didelis, vidutinis, normalus arba sumažėjęs.
Siekiant, kad parenteralinė mityba būtų pakankama, papildomai reikia vartoti mikroelementų ir vitaminų.

Vaikai
Dozavimą būtina nustatyti, atsižvelgiant į organizmo gebėjimą metabolizuoti sudedamąsias preparato dalis.

Paprastai mažiems vaikams (2 – 10 metų) pradinė dozė turi būti maža, pvz., 12,5 – 25 ml/kg kūno svorio (atitinka 0,49 – 0,98 g riebalų/kg kūno svorio, 0,41 – 0,83 g aminorūgščių/kg kūno svorio ir 1,2 – 2,4 g gliukozės/ kg kūno svorio paros dozę), vėliau ji didinama po 10 – 15 ml/kg kūno svorio per parą iki didžiausios dozės, t.y. 40 ml/kg kūno svorio per parą.

Vyresniems kaip 10 metų vaikams vartojama suaugusių žmonių dozė.
Mažesniems kaip 2 metų vaikams Kabiven infuzinės emulsijos vartoti nerekomenduojama, kadangi jiems aminorūgštis cisteinas gali būti sąlyginai būtina.

Infuzijos greitis
Gliukozę galima infuzuoti ne didesniu kaip 0,25 g/kg kūno svorio/val.greičiu, aminorūgštis - ne didesniu kaip 0,1 g /kg kūno svorio/val. greičiu, riebalus – ne didesniu kaip 0,15 g /kg kūno svorio/val.greičiu.

Infuzijos greitis neturi būti didesnis kaip 2,6 ml /kg kūno svorio/val. (atitinka 0,25 g gliukozės, 0,09 g aminorūgščių ir 0,1 g /kg kūno svorio riebalų). Preparatą rekomenduojama infuzuoti 12 – 24 valandas.

Didžiausia paros dozė
Didžiausia paros dozė yra 40 ml/kg kūno svorio. Ji atitinka emulsijos, esančios viename didžiausių maišų, kiekį, reikalingą 64 kg sveriančiam pacientui. Tokioje paros dozėje yra 1,3 g aminorūgščių /kg kūno svorio (t.y. 0,21 g azoto/kg kūno svorio), 31 kcal /kg kūno svorio ne iš baltymų gaunamos energijos (t.y. 3,9 g gliukozės/kg kūno svorio ir 1,6 g /kg kūno svorio riebalų).
Didžiausia paros dozė priklauso nuo paciento būklės ir kasdien gali kisti.

Infuzijos būdas ir trukmė
Emulsiją būtina infuzuoti tik į centrinę veną. Infuzijos trukmė priklauso nuo ligonio būklės.

4.3Kontraindikacijos

(Padidėjęs jautrumas kiaušinių, sojų arba žemės riešutų baltymams arba bet kuriai veikliajai ar pagalbinei medžiagai.
(Sunki hiperlipidemija.
(Labai sutrikęs kraujo krešėjimas.
(Sunkus kepenų funkcijos nepakankamumas.
(Įgimtas aminorūgščių metabolizmo sutrikimas.
(Sunkus inkstų funkcijos nepakankamumas (jei hemofiltracija arba dializė neatliekama).
(Ūminis šokas.
(Hiperglikemija, kai insulino per valandą reikia vartoti daugiau kaip 6 vienetus.
(Patologiškai padidėjusi bet kurių elektrolitų koncentracija serume.

Gydymo infuzijomis bendrosios kontraindikacijos išvardytos toliau.
(Ūminė plaučių edema.
(Hiperhidracija.
(Dekompensacinis širdies funkcijos nepakankamumas ir hipotoninė dehidracija.
(Hemofagocitozinis sindromas.
(Ligonio būklė yra nestabili (pvz., būklė po sunkios traumos, dekompensacinis diabetas, ūminis miokardo infarktas, metabolinė acidozė, sunkus sepsis ir hiperosmoliarinė koma).
(Jaunesni kaip 2 metų vaikai, įskaitant kūdikius.

4.4Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės

Preparate yra sojų aliejaus ir kiaušinių fosfolipidų. Retais atvejais šios medžiagos gali sukelti alerginę reakciją. Pastebėtos kryžminės alerginės reakcijos sojoms ir žemės riešutams.

Būtina sekti riebalų pasisavinimą: rekomenduojama matuoti trigliceridų koncentraciją kraujo serume, paėmus kraujo mėginį po 5 - 6 valandų (t.y. po riebalų pasisavinimo).
Infuzijos metu trigliceridų koncentracija serume turi būti ne didesnė kaip 3 mmol/l.
Būtina atidžiai parinkti maišo, kuriame yra tinkamas emulsijos ir jos sudėtinių medžiagų kiekis, dydį. Emulsijos kiekį būtina mažinti, atsižvelgiant į skysčių kiekį vaiko organizme ir mitybos būklę. Vienas paruoštas maišas, skirtas vienam vartojimui.

Jei elektrolitų ir vandens balansas sutrikęs (pvz., elektrolitų koncentracija serume labai didelė arba maža), prieš infuziją būtina sunormalinti elektrolitų ir vandens kiekį.

Pradedant bet kokią intraveninę infuziją, ligonio būklę reikia labai atidžiai sekti. Jei atsiranda bet koks nepageidaujamas požymis, infuziją būtina nutraukti.
Kadangi įkišus į bet kurią centrinę veną kateterį ir juo manipuliuojant kyla didelis užsikrėtimo pavojus, būtina šią procedūrą atlikti griežtai laikantis aseptikos taisyklių.

Jei paciento lipidų metabolizmas yra sutrikęs, pvz., sergama inkstų arba kepenų funkcijos nepakankamumu, dekompensuotu cukriniu diabetu, pankreatitu, hipotiroidizmu (kartu hipertrigliceridemija) arba sepsiu, Kabiven reikia vartoti atsargiai, tačiau jei jo vartojama, būtina atidžiai sekti trigliceridų koncentraciją serume.

以下是“全球医药”详细资料
Tags: 责任编辑:admin
】【打印繁体】【投稿】【收藏】 【推荐】【举报】【评论】 【关闭】 【返回顶部
分享到QQ空间
分享到: 
上一篇UROMITEXAN 400MG/4ML INJ. N15 下一篇KABIVEN SOL. PRO INF. 2566ML N3

相关栏目

最新文章

图片主题

热门文章

推荐文章

相关文章

广告位